Monitoring pojazdów GPS

Monitoring pojazdów z wykorzystaniem technologii GPS, pozwala na szereg rozwiązań w zależności od potrzeb.

Jego podstawowa funkcja to oczywiście zabezpieczenie na wypadek kradzieży auta. Pozwala na zlokalizowanie pojazdu i podjęcie natychmiastowych działań, które mają na celu odzyskanie skradzionego mienia.

Pozwala na śledzenie auta w czasie rzeczywistym, co często wykorzystywane jest w przedsiębiorstwach do optymalizacji czasu pracy pojazdu, przeglądaniu historii trasy czy najzwyklejszej kontroli swoich samochodów i sposób w jaki są wykorzystywane przez pracowników firmy.

 

 

U nas zamontujesz GPS do każdego typu pojazdu, nawet nietypowego jak koparki, maszyny budowlane, samochody specjalistyczne.

Montaż modułu GPS w pojeździe, odbywa się w naszym warsztacie, głównie ze względu na to iż często odpowiednie zamontowanie modułu GPS wymaga rozebrania tapicerki samochodowej. Miejsce montażu musi być odpowiednie ze względu na dobry zasięg sygnału oraz w miejscu które będzie niedostępne dla osób postronnych w szczególności na wypadek kradzieży auta.

Często zdarza się, że klient nie jest w stanie dostarczyć nietypowego pojazdu do warsztatu. W takim wypadku to my udajemy się do klienta we wskazane miejsce. Może to być nawet na placu budowy, tak aby zminimalizować czas przestoju maszyny lub pojazdu. W końcu czas to pieniądz.

W zależności od potrzeb, będziesz miał dostęp do zarządzania i podglądu aktualnej pozycji auta z poziomu aplikacji na telefonie łącząc się poprzez Serwer lub poprzez komendy SMS

Ale jaka to różnica?

Jeśli zależy Ci na budżetowej wersji modułu to komunikacja będzie odbywać się poprzez wysyłanie SMS-a bezpośrednio do modułu GPS w pojedzie, który na każde żądanie odpowie Ci w tej samej formie, podając w wiadomości link do mapy ze swoją aktualna pozycją. Dzięki temu nie musisz opłacać serwera, który normalnie jest potrzebny do komunikacji z pojazdem.

Jeśli natomiast jesteś wymagającym klientem a moduły GPS będą np. obsługiwać flotę Twoich pojazdów i potrzebujesz mieć stały podgląd w czasie rzeczywistym, to potrzebny będzie serwer, który zbierze dane ze wszystkich pojazdów i wyśle je bezpośrednio do Ciebie abyś mógł nią zarządzać z poziomu aplikacji na telefonie lub komputerze PC. Ponieważ aby widzieć pojazdy w czasie rzeczywistym, serwer non-stop komunikuje się z każdym pojazdem i w czasie rzeczywistym zbiera dane o aktualnym pozycji. W takim wypadku musisz opłacać serwer stałą kwotą od jednego pojazdu w rocznych odstępach.

Obie formy dają możliwość kontroli położenia pojazdu. Ty musisz tylko wybrać, która forma jest odpowiednia dla Ciebie.

Komunikacja poprzez SMS

Forma komunikacji poprzez SMS jest dedykowana głównie dla klientów indywidualnych, którzy traktują moduł GPS jako dodatkową formę zabezpieczenia swojego auta przed kradzieżą. Dodatkowo będziesz mógł kontrolować pojazd np. w sytuacji gdy chcesz pożyczyć auto swojemu dziecku, które dopiero zaczęło przygodę z prawem jazdy. Istnieje wiele możliwości dodatkowych: od ograniczenia prędkości samochodu po unieruchomienie silnika włącznie.

Komunikacja poprzez SERWER

Forma komunikacji poprzez Serwer daje bardzo zaawansowane możliwości. Od kontroli paliwa w samochodach poprzez przypominanie o terminach wymiany oleju czy zrobienie przeglądu, informacji o opuszczeniu danego terenu lub dojechaniu na wskazane miejsce, informacji o możliwym wypadku samochodu aż do informacji o brawurowej jeździe kierowcy. Dodatkowo istnieje możliwość rejestracji pracowników jako aktualnych kierowców. Funkcja przydatna szczególnie wtedy gdy w firmie, jednym pojazdem jeździ kilku kierowców w różnym czasie. W takim wypadku, pracodawca ma zawsze informację, który kierowca aktualnie prowadzi pojazd.

Polecamy nasze usługi. Jeśli jesteś zainteresowany, zadzwoń lub napisz (zakładka KONTAKT). Możesz również odwiedzić nas na Facebooku i zostawić tam prywatną wiadomość. 

Zachęcamy do polubienia nas na Facebooku. Nie ominą Cię najnowsze promocje, konkursy czy informacje na temat inteligentnego domu, którym również się zajmujemy oraz wieści ze świata nowych technologii dotyczących zabezpieczenia mienia.

Zapraszamy również do odwiedzenia nas na kanale YouTube, gdzie znajdziesz poradniki jak konfigurować, korzystać i używać monitoringu, alarmów oraz wiele innych. Znajdziesz tam również ciekawostki na temat inteligentnego domu (Smart Home). Subskrybuj kanał oraz kliknij w dzwoneczek aby być na bieżąco.

Monitoring CCTV, kamery, alarmy, monitoring pojazdów GPS. 
Systemy inteligentnego domu - Smart Home.
Napędy bram skrzydłowych, przesuwnych oraz garażowych.
Bielsko-Biała.